Structure

Director: Sascha Ossowski 

Deputy Director: Holger Billhardt

Research Groups:

Researchers:

Aarón Sújar Garrido, VGLAB

Alberto Fernández Gil, GIA, board

Alberto Fernández Isabel, DSLAB

Ana del Moral de Mingo, KYBELE-ISE

Andrés Redchuck Cisterna, SA-BIO

Ángel Luis Udías Moinelo, DSLAB

Ángel Serrano Sánchez de León, FRAV

Antonio Alonso Ayuso, DSLAB, board

Carlos Alfredo Lázaro Carrascosa, LITE

Carlos Grima Izquierdo, DSLAB

César Alfaro Gimeno, DSLAB

César Cáceres Taladriz, LITE

Cristian Rodríguez Bernal, VGLAB

Cristina Conde Vilda, FRAV, board

Daniel Palacios Alonso, SA-BIO, board

Daniel Palacios Alonso, SA-BIO

David Ortega del Campo, FRAV

Diana Rosario Pérez Marín, LITE

Eduardo Muñoz Muñoz, KYBELE-ISE

Emilio López Cano, DSLAB

Enrique Cabello Pardos, FRAV, board

Esperanza Marcos Martínez, KYBELE-ISE, board

Estefanía Martín Barroso, LITE

Fernando Martínez Martínez, LITE

Francisco Domínguez Mateos, SA-BIO

Francisco Javier Sevilla López, KYBELE-ISE

Francisco José Soltero Domingo, KYBELE-ISE

Gema Gutiérrez Peña, DSLAB

Holger Billhardt, GIA, board

Isaac Martín de Diego, DSLAB

Isidoro Hernán Losada, LITE

Iván Bernabé Sánchez, GIA

Jaime Prieto Bermejo, KYBELE-ISE

Jaime Urquiza Fuentes, LITE

Javier Garzás Parra, DSLAB

Javier Gómez Miguel, DSLAB

Javier Martínez Moguerza, DSLAB, board


Jesús Ángel Velázquez Iturbide, LITE, board

Jesús García Tello, KYBELE-ISE

Joaquín Arias Herrero, GIA

José Antonio Rodríguez García, GIA, board

José Antonio Santos Arnaiz, GIA, board

José Felipe Ortega Soto, DSLAB

José Ignacio Martínez Torre, FRAV, board

Juan Canela Vicente, KYBELE-ISE

Julio Guillén García, FRAV

Liliana Patricia Santacruz Valencia, LITE

Lorena Rodríguez Calzada, LITE

Luis Ignacio Pastor Pérez, VGLAB, board

Marcos José García Lorenzo, VGLAB

Marcos López Sanz, KYBELE-ISE

María Celeste Pizarro Romero, LITE

María Cristina Ramos Vega, SA-BIO

María Jesús Algar Díaz, DSLAB

María Mar Moreno Rebato, GIA, board

María Mercedes Martín Lope, LITE

María Teresa González de Lena Alonso, DSLAB

María Valeria de Castro Martínez, KYBELE-ISE

María Zapata Cáceres, LITE

Maricela Salgado Quezada, KYBELE-ISE

Marin Lujak, GIA, board

Maximiliano Paredes Velasco, LITE

Oriol Borrás Gené, LITE

Óscar David Robles Sánchez, VGLAB

Pedro Paredes Barragán, LITE

Raquel Belén Hijón Neira, LITE

Roberto Gallardo Cava, FRAV

Roberto Hens Pato, KYBELE-ISE

Sascha Ossowski, GIA, board

Sofía Bayona Beriso, VGLAB

Sonsoles Leguey Galán, KYBELE-ISE

Susana Mata Fernández, VGLAB

Victoria Mora de la Torre, SA-BIO


Associate Members:

David Pearce

David Ríos Insua

Ingo Galleske

Jesús Contreras Cino 

José Manuel Gómez Pérez

José Santiago Pérez Sotelo

Levan Uridia


Luis Peña Sánchez

Matteo Vasirani

Moser Fagundes 

Radu Casian Mihailescu

Ramón Hermoso Traba

Roberto Centeno Sánchez